Cellulit – jak można się go pozbyć?

Cellulit to uciążliwy problem, z którym stara się walczyć wiele kobiet na całym świecie. Czy można skutecznie rozprawić się z pomarańczową skórką?

Czym jest cellulit? Niczym innym, jak uciążliwym rodzajem lipodystrofii. Ten defekt tkanki tłuszczowej polega przede wszystkim na jej nieprawidłowym rozmieszczeniu, co skutkuje powstawaniem nieestetycznych grudek tłuszczu. Są one dobrze widoczne i sprawiają, że skóra na udach, brzuchu i pośladkach przypomina skórkę pomarańczy. Cellulit może sprawiać sporo problemów, nie tylko ze względu na wygląd. Przypadłość ta czasem staje się źródłem bólu i dyskomfortu, co negatywnie wpływa na jakość życia. Czy można skutecznie walczyć z tym problemem?

Zanim dowiemy się, jak walczyć z cellulitem, zobaczmy, jakie czynniki mają największy wpływ na jego pojawienie się. Wiadomo, że ogromne znaczenie ma płeć, a pomarańczowa skórka znacznie częściej dokucza kobietom, niż mężczyznom. Swoje robią też czynniki genetyczne, z którymi trudno jest walczyć, oraz zaburzenia hormonalne, w przypadku których niezbędna staje się konsultacja z lekarzem. Nadwaga i otyłość, nieprawidłowa dieta oraz brak aktywności fizycznej – oto kolejne przyczyny problemów z cellulitem.

Czy pomarańczowej skórki można się skutecznie pozbyć? Wiadomo, że walka z tym problemem jest długa i wymaga cierpliwości, możemy jednak w wielu przypadkach znacznie poprawić swój wygląd. Podstawa to ustalenie przyczyn problemu, a w razie konieczności – podjęcie odpowiedniej kuracji. Jeśli za pojawienie się pomarańczowej skóry odpowiadają codzienne zaniedbania, leczenie cellulitu będzie nieco łatwiejsze. W takim przypadku kluczowa stanie się dieta oraz ruch. Im lżejsza dieta, im więcej ruchu – tym większa szansa na skuteczne rozprawienie się z cellulitem. Pomocne mogą się też okazać takie zabiegi antycellulitowe, jak lipoliza, mezoterapia igłowa czy liposukcja. Ultradźwięki oraz leczenie laserem to kolejne sposoby, które możemy wykorzystać w ramach walki z cellulitem. Pomogą nam też dobre kosmetyki oraz masaże, które możemy wykonywać we własnym domu. Im prędzej zaczniemy taką kurację, tym prędzej cellulit stanie się dla nas jedynie przykrym wspomnieniem.