Trening z kettlami – popraw koordynację, stymulując mięśnie głębokie

Konstruując swój plan treningowy, powinniśmy wziąć pod uwagę, na jakich efektach nam najbardziej zależy, a następnie dopasować do tego zestawy ćwiczeń, które pomogą nam w budowaniu wymarzonej sylwetki. W redukcji tkanki tłuszczowej niezwykle ważna pozostaje właściwa intensywność treningu siłowego. Możemy ćwiczyć na maszynie, z hantlami, a także wykorzystywać w tym celu własny ciężar ciała. Coraz więcej osób stawia trening kettlebell. To ćwiczenia siłowe z wykorzystaniem odważnika kulowego, które aktywują mięśnie głębokie, wspierają dobrą koordynację ruchową, a przy okazji mogą okazać się remedium na bóle pleców czy klatki piersiowej. Trening z użyciem kettlebell przyczynia się do poprawy stabilizacji centralnej, a dodatkowo pozostaje fundamentem budowania bazy siłowej. Dopiero zaczynasz przygodę z treningiem siłowym, a chcesz efektywnie ćwiczyć mięśnie brzucha z odważnikami kettlebell? Sprawdź zestawy ćwiczeń w Internecie lub skontaktuj się z profesjonalnym trenerem personalnym, który pomoże Ci wybrać najlepszą strategię w walce o wyjątkową sylwetkę.

  • Tajniki treningu kettlebell – skuteczne ćwiczenia siłowe

  • Ćwiczenia z kettlebells na wzmocnienie mięśni głębokich

  • Trening z kettlami na mięśnie brzucha

  • Wyeliminuj ból pleców – zalety ćwiczenia z kettlami

Tajniki treningu kettlebell – skuteczne ćwiczenia siłowe

Zależy Ci na ogólnym wzmocnieniu całego ciała poprzez stymulację mięśni głębokich? A może chcesz wytrenować mięśnie stabilizujące, aby zadbać o koordynację ruchową i sylwetkę? Trening z kettlebell to ćwiczenia siłowe, które pozwolą Ci osiągnąć te efekty, a jednocześnie wzmocnić mięśnie nóg i pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Ćwiczenia z kettlami dają błyskawiczne, a co najważniejsze – spektakularne efekty w zakresie stabilizacji ciała, wzmocnienia rozmaitych partii mięśni oraz poprawy koordynacji ruchowej.

Ćwiczenia z kettlebells na wzmocnienie mięśni głębokich

Jak w krótkim czasie poprawić dynamikę ruchów, aktywizując partie mięśniowe, które bardzo ciężko pobudzić w ramach tradycyjnych ćwiczeń na maszynie czy z wolnymi ciężarami? Odpowiedzią pozostaje kettlebell. Wyciskanie kettlebell wspomaga harmonijny i zrównoważony rozwój sylwetki. To świetne rozwiązanie dla tych, którzy pragną poprawić swoją koordynację oraz siłę, ale nie chcą diametralnego rozrostu masy mięśniowej, który pozostaje pokłosiem intensywnych treningów na siłowni. Od lat trening z kettlami jest włączany do planów treningowych profesjonalnych sportowców, ale zjednuje sobie na całym świecie miliony zwolenników także wśród amatorów i początkujących. Niezmiennie pozostaje również stałym elementem crossfitu.

Trening z kettlami na mięśnie brzucha

Chwyć kettlebell i rozpocznij intensywny trening mięśni głębokich całego ciała, skupiając się przede wszystkim na wzmocnieniu brzucha i redukcji tkanki tłuszczowej. Do podstawowych ćwiczeń z kettlami, które mają zbawienny wpływ na nasz brzuch, zaliczymy m.in. swing (popularna huśtawka), clean – zarzut, deadlift – martwy ciąg, który dodatkowo poprawia pracę mięśni pleców, a także snatch, a więc rwanie. Trener personalny Mokotów pomoże Ci wybrać zestaw ćwiczeń dostosowany do Twojego potencjału siłowego, stopnia zaawansowania i efektów, jakie chcesz osiągnąć.

Wyeliminuj ból pleców – zalety ćwiczenia z kettlami

Ćwicząc z kettlami powinniśmy skupić się przede wszystkim na zaangażowaniu bioder, przerzucając na nie ciężar, który przy tradycyjnych ćwiczeniach siłowych muszą znosić nasze kolana. Prawidłowo wykonywane ćwiczenia z kettlem pomagają łagodzić ból dolnej części pleców, a przy tym kompleksowo wzmacniają mięśnie grzbietu. Na początek skorzystaj z pomocy profesjonalisty, aby pomógł Ci wypracować bezpieczną i efektywną technikę, tak istotną w perspektywie unikania przykrych urazów. Trener personalny Mokotów – Rafał Kiszło od lat specjalizuje się w treningu z kettlami, zarażając pasją do tego formatu ćwiczeń kolejnych podopiecznych.